رنگ سفیدی که به پایین تنۀ درختان زده می‌شود، احتمالا توجه شما را هم جلب کرده است. اما آیا دلیل این کار را می‌دانید؟

درختان کوچک برای قوی شدن و در امان ماندن از آفت ها و بیماری ها به توجه ویژه نیاز دارند. رنگ آمیزی پایین تنۀ درخت، چند فایده دارد؛ از جمله این که به عنوان سپر محافظ درختان در برابر آسیب های مختلف عمل می کند و مانع شکاف و پوسته پوسته شدن سطح خارجی آن می شود. اتفاقی که در صورت بروز، مقدمۀ بروز بیماری های مختلف را برای درخت فراهم می کند و آن را در معرض قارچ و حشرات قرار می دهد.
برای حصول نتیجۀ بهتر، باید رنگ مرغوب انتخاب شود تا پوشش کافی ایجاد کند. برای این منظور محافظ تنه درختان با برند های پدیده و موماچی   ، گزینۀ مناسب تری است.
مطالعات دانشگاهی نشان می دهد که لایۀ ضخیم رنگ، درخت را از خطر آفات حفظ می کند ولی باید توجه داشت که سایر  رنگها ، به دلیل آن که اجازۀ تنفس به درخت نمی دهد گزینۀ مناسبی نیست، ضمن آن که نباید مواد افزودنی به رنگ اضافه کرد. رنگ های تیره نیز از این جهت که با جذب گرمای نور خوشید باعث سوختن پوستۀ درخت می شوند، نامناسبند.
از دیگر فواید رنگ کردن تنه درخت، محافظت از درخت در برابر جونده ها و حیوانات کوچکی است که از پوستۀ درخت تغذیه می کنند. از این رو توصیه می شود سموم دفع جوندگان با رنگ ترکیب شود.
زدن رنگ سفید به درخت، راهی ساده و غیر سمی  برای در امان ماندن درخت از مشکلات و آسیب های متعدد است. این کار بسیار آسان و کم هزینه است و فقط یک بار در سال نیاز به انجام آن وجود دارد.

محصولات جدید شرکت پدیده کشاورزی

 

به زودی  محصول جدید :  رنگ مخصوص کندوی زنبور عسل

چسب باغبانی و هرس  با فناوری نانو

 چسب محافظتی تنه درختان پدیده  

با تکنولوژی نانو 

 ضد قارچ ، باکتری ، جلبک ، ویروس ،

 "آنتی تارلو "

زئوزران

 ادامه مطلب